EMT Czech (Europe Motors Trading). Autodíly, které nezklamou! Náhradní díly na zahraniční nákladní vozidla.

Top Truck Vstup do E-shopu
CZ
motory
Náhradní díly - motory
brzdy
Náhradní díly - brzdy
převodová ustrojí
Náhradní díly - převodová ustrojí
nápravy a řízení
Náhradní díly - nápravy a řízení
pérování
Náhradní díly - pérování
kabiny a nástavby
Náhradní díly - kabiny a nástavby
elektrická výbava
Náhradní díly - elektrická výbava
filtry
Náhradní díly - filtry
příslušenství
Náhradní díly - příslušenství

Historie firmy

YouTube EMT Czech Facebook EMT Czech  

Historie firmy

2015
byl významným – jubilejním rokem pro naší společnost. EMT spol. s r.o. oslavila společně se svými obchodními partnery 20 let působnosti na českém trhu s náhradními díly pro užitkové vozy. I po dvou desetiletích zůstáváme věrni původním myšlenkám zakladatele společnosti, Ing. Karla Drašnara, který svým neobyčejně vizionářským přístupem dovedl EMT mezi lídry na trhu. Abychom byli schopni udržet krok se stále sílící konkurencí a rostoucím zájmem našich zákazníků o stále širší sortimentní nabídku, procházíme i my různými procesy modernizace a posilování personálu. Např.  v tomto roce jsme rozšířili náš tým nákupního oddělení a získali tak více prostoru pro zajištění optimalizace skladové dostupnosti a rozsahu sortimentu. Rozšířilo se také Groupauto o další nové členy, z předešlých třech na současných 8 členů.

2014
Krátce po letních prázdninách jsme přestěhovali naši plzeňskou pobočku. Nové místo nám umožní skladovat více zboží a zajistit tak zákazníkům v regionu lepší dostupnost náhradních dílů a operativnější dodávky požadovaného zboží. Navíc prostor nové prodejny poskytuje větší výstavní plochu a každý zákazník se tak může lépe seznámit s nabízeným sortimentem EMT. Ve stejném roce jsme jako garant projektu rozšířili základnu sdružení Groupauto CZ&SK o tři nové členy.

2013

na jaře jsme započali s výstavbou nové haly, abychom tak uskutečnili dlouho zamýšlené rozšíření skladových prostor. Za necelých 5 měsíců jsme pak slavnostně kolaudovali novou halu s dalšími 550m2 velmi potřebné skladové plochy. Tuto příležitost jsme spojili s ještě jednou významnou událostí, kterou byla oslava „plnoletosti“, respektive 18 let působnosti naší společnosti na česko-slovenském trhu s náhradními díly. Této oslavy, které se zúčastnilo velmi mnoho našich obchodních partnerů, svou účastí podpořili také někteří z našich významných dodavatelů náhradních dílů. V rámci rozšiřování sortimentu jsme obohatili nabídku o produkty firem KM Auto Technik a Rostar.

2012
po dlouhém a náročném výběru jsme 1.1.2012 spustili nový firemní informační systém. Díky tomuto náročnému a pro chod firmy velmi zásadnímu přechodu jsme získali mnohem efektivnější nástroj jak pro vlastní procesy prodeje a vyskladňování zboží, tak i pro neméně důležité analýzy a marketingové aktivity, které jsou v současnosti nezbytnými nástroji k udržení se mezi úspěšnými. Jako již každý rok, i tentokrát jsme rozšířili sortimentní nabídku. Jedná se o produkty firem Lucas a Niermann.

2011
v druhé polovině roku jsme otevřeli novou pobočku v Hradci Králové, abychom byli schopni zákazníkům z tohoto regionu zajistit rychlejší a efektivnější přístup k náhradním dílům z naší nabídky. Zároveň jsme v tomto roce přestěhovali i pobočku v Jihlavě, která je nyní přístupnější a zákazníkům nabízí lepší zázemí
i širší skladovou zásobu.

 2010
15 let na trhu s náhradními díly na kamiony, návěsy, přívěsy, autobusy a lehká užitková vozidla.
51 zaměstnanců v osmi regionech je připraveno plnit Vaše požadavky.

Zároveň v posledních dvou letech pracujeme velmi aktivně na rozvoji mezinárodního projektu partnerské sítě nezávislých truck-servisů, pod názvem TOP-TRUCK , kterou tvoří vybraní partneři E.M.T. Na mezinárodním poli zaštiťuje projekt Group Auto International, pro Českou a Slovenskou republiku je garantem právě E.M.T., které je zároveň i provozovatelem dalšího projektu ze skupiny GAUI , a to prodejních míst kvalitních náhradních dílů pro užitkové vozy, pod označením G-TRUCK. V segmentu TRUCK jsou takto koncipované projekty v ČR a SR ojedinělé. Lze ale s jistotou předvídat, že projekty obdobného druhu budou přibývat a konkurenční společnosti budou pilotní krok E.M.T. následovat.

2009
Navzdory začínající celosvětové krizi otvíráme novou pobočku v Plzni . Sortiment doplňujeme o značky Luk , FAG a Inna . Stáváme se garantem projektu sdružení nezávislých servisů TOP TRUCK v rámci skupiny Group Auto Union.

2008
Zvyšující se technická náročnost na správné určení náhradních dílů společně s rostoucím počtem zákazníků se staly základem pro další rozšiřování kolektivu pracovníků naší společnosti. Dalším dodavatelem se v tomto roce stal ArvinMeritor – výrobce brzdových třmenů.

2007
Nové prostory centrálního skladu nám umožnily navázání spolupráce s dalšími výrobci kvalitních dílů. Nabídku jsme rozšířili o brzdové destičky a obložení zn. Beral, ložiska SKF a Timken.

2006
Extrémně dlouhá zima oddálila termín kolaudace centrály. Stěhování do nových prostor proto proběhlo až po naší prezentaci na veletrhu Autotec 2006. Větší skladovací plocha nám umožnila navázání spolupráce s novými dodavateli, mimo jiné Georg Fischer (výrobce točnic), Euronord (karosářské díly) a Dynaflex (hadice a kabely). V tomto roce jsme též otevřeli novou pobočku v Jihlavě.

2005
Finišují práce na projektové dokumentaci nové budovy centrálního skladu, které vrcholí v říjnu započetím zemních prací v Modleticích v areálu obchodu a služeb. Recertifikační audit ISO9001:2000 absolvovaný v červenci u SGS potvrdil funkčnost systému řízení jakosti v naší společnosti.

2004
V tomto roce jsme rozšířili sortiment náhradních dílů o výrobky firem Vignal-osvětlení a Konsberg Automotive-posilovače spojek a ventily řazení. Rozšíření nabídky a neustále se zvyšující objem prodáváných dílů přineslo i nárůst počtu zaměstnanců na celkový počet 27. Zároveň byla zahájena jednání o možnosti výstavby nového centrálního skladu a to v současné lokalitě u dálnice D1.

2003
Úspěšné absolvování kontrolního auditu ISO 9001. Navázání spolupráce s novými dodavateli – Firestone ( měchy pérování ) a Cospel ( karosářské díly ). V návaznosti na nutnost rozšíření skladových ploch Centrály v Praze byl přehodnocen harmonogram výstavby skladu v Českých Budějovicích a zahájena rekonstrukce zde nově pronajatých prostor.

2002
Posílení marketingové činnosti – propagace značky DON v celoroční akci „Příznivé ceny brzdového obložení”. Získání certifikátu EN ISO 9001:2000. S dalším nárůstem uživatelů internetu byla vypracována nová struktura webových stránek včetně on-line ceníku a objednávkového systému. Změna majitele firmy, přechod obchodního podílu na Ing. Alenu Drašnarovou. Účast na veletrhu Autotec 2002 prezentuje další směry vývoje firmy: – orientace firmy na prvovýrobce originálních náhradních dílů – výstavba haly E.M.T. pro pobočku České Budějovice.

2001
Ve spolupráci s firmou Dekra-Its, která působí v celé řadě vyspělých evropských zemí, byl zahájen přechod společnosti na standardy normy ISO 9001. Rozšíření nabídky náhradních dílů pro segment lehkých nákladních vozidel.

2000
Upevňování pozice na trhu stabilní kvalitou, rychlostí, spolehlivostí a šíři služeb prezentovala firma i na veletrhu Autotec 2000 v Brně. Nové prostory E.M.T. umožnily další doplnění nabídky o produkty firem Valeo, Knorr-Bremse, Dinex, Covind.

1999
Prostory pražské centrály už přestaly dostačovat a řešení přineslo přestěhování do nové haly v Logistickém areálu Nupaky na 10. km dálnice D1 směr Praha. Počet zaměstnaců roste úměrně z rozšiřováním sortimentu – novými obchodními partnery jsou TMD, Mann Filter, C.E.I. a Sabo.

1998
Vznik druhé pobočky v Českých Budějovicích završil potřebu maximálního pokrytí území. K dynamicky rostoucím ročním obratům přispěla i spolupráce s novým obchodním partnerem Diesel Technic. Poprvé účast na AUTOTEC Brno.

1997
Expanze na Slovensko dává vzniknout novému samostatnému subjektu E.M.T. Slovakia, s.r.o. Firma si ve všech místech působení buduje malé – efektivní a profesionální týmy. Noví dodavatelé: France Tambour a DON.

1996
Firma se přestěhovala do vhodnějších prostor v areálu IPS v Praze 5. Otevírá se první pobočka v Prostějově a sortiment se rozrůstá o výrobky Baldwin a Mekra.

1995
Založení firmy E.M.T. (Europe Motors Trading), spol. s r.o., Ing. Karlem Drašnarem. Náplň sortimentu tvořily zpočátku především OE díly Volvo, Bosch a Hella.

Novinka -

Problem with flash.

EMT Czech Truck Shop (Europe Motors Trading). Prodej náhradní dílů na zahraniční nákladní vozidla. Filtry, Části motorů, Palivové soustavy, Chladící soustavy, chladiče, vodní pumpy, Turbokompresory, Řemeny, Výfuky, Brzdy, Brzdové kotouče, Brzdové bubny, Brzdové destičky, Brzdové obložení, Opravárenské sady, Brzdové páky, Části vzduchové soustavy, Převodová ústrojí, Spojky, Kardanové hřídele a kříže, Části převodovek a diferenciálů, Nápravy a řízení, Části podvozků, Části řízení, Části kol a náprav, Pérování, Tlumiče pérování, Měchy pérování, Péra, Kabiny a nástavby, Zpětná zrcátka, Stěrače, Díly karoserie, Elektrická výbava, Startéry a alternátory, Osvětlení, Příslušenství, Žárovky a pojistky, Příslušenství, Tachografické kotouče, Točnice, Doplňky, Filtry. Náhradní díly od předních světových výrobců- TMD FRICTION, ROBERTO NUTI, KNORR BREMSE, C.E.I., LE.MA, COVIND, DINEX, DIESEL TECHNIK, VALEO, HELLA, PROPLAST, MANN+HUMMEL, VOLVO, SAF, FIRESTONE, HENGST, DONALDSON, FLEETGUARD, BOSCH, WABCO, SCHOMACKER, FEDERAL MOGUL, MEKRA, FAD, NISSENS, PEWAG, BEHR, HERMAN PETERS, VIGNAL, SCANIA, BPW, FEBI, DAF, FAG, INA, LUK, SCHAEFFLER GROUP, ZKW, FTE, ASSO, SACHS, LEMFORDER, ZF, BOGE, JURATEK, RINGFEDER, ROCKINGER, MAGNETTI MARELLI, RUBBOLITE, IMI , HALDEX, GRAU, KOLBEN SCHMIDT, G+F, JOST, SKF, FRIMATEC, BANNER, ELRING, REINZ, UNICO, UC, MERITOR, PLASTMAN, LQM, EURONORD, CZECH TOOLS, IVECO, HERTH+BUSS, DEPO, TRANS-TECHNIK, WANNER, SAMPA, MONROE-TENNECO, NIERMANN